Jdi na obsah Jdi na menu
 


Heřman (Šavlička) Černá orchidej        

Narodil jsem se 30. června 2002 v Českých Budějovicích, které byly v té době zasaženy Obrazekpovodněmi. Na svět jsem přišel společně se sestrou Herou. Naší maminkou je Gája z Mokerských struh a tatínek je Iceman Maskot Bohemia.

První dva roky jsme prožil v domácnosti mé chovatelky Mileny Kopečkové. Protože nejsem smečkovým psem, chodil jsem na časté návštěvy k paní Dáše Kočerové, která bydlela přes ulici. Když kamarádka Dáša zemřela, byl jsem na prázdninách u neteře paničky a tam se mi líbilo, protože jsem byl středem pozornosti. Po návratu z prázdnin jsem nechtěl zůstat v Českých Budějovicích a tak se panička a neteř dohodly, že zůstanu v Dolním Bukovsku.

U mé nové paničky Irenky jsem musel dodržovat určitá pravidla na kterých jsme se předem dohodly:

  • nesmím jíst z talíře a skákat na stůl
  • nesmím do páníčkovi postele a na gauč
  • nesmím vykonávat potřebu v bytě, ale jinak mám vše dovoleno.

Nejvíc se těším na víkendy, kdy s páníčkem snídám "z novin" špekáčky, smažená vajíčka se slaninou, rohlík s máslíčkem a medem... no samé dobroty, které mi panička přes týden nedopřává.

Za tu dobu co jsem tady doma jsem se podíval na mnoho zajímavých míst v ČR a loni jsem byl i na Slovensku ve Vysokých Tatrách. Moc rád jezdím autem, ale nevadí mi ani metro, lanovka, loď, jízdní kole - jsem opakem mé paničky, která se moc, moc bojí lanovky.

Výlety mám rád, pokud cílem výletu není VÝSTAVA. Občas jsem se překonal a stal jsem se vítězem třídy, krajským vítězem, oblastním vítězem a dokonce jsem jako první získal pohár Nejlepší plemeník Memoriálu Ing.Jana Findejse (2008), kde se předvedlo mých 7 potomků z celkového počtu 41 potomků.

Jo a jsem členem skupiny řízeného hovu. http://www.rizenychov.estranky.cz/

Dne 15. července 2009 do naší rodiny přišel jeden z mých synů Rasty Černá orchidej.

 

Rasty Černá orchidej

 ObrazekNarodil jsem se 14. května 2009 v Dolním Bukovsku na Padělkách. Jsme tři kluci do nepohody a hlavně pro radost. Bráchové Ralf a Rafael se odstěhovaly a já zůstal v Bukovsku v rodině mého tatínka Heřmana (Šavličky).  

Tady na mě čekal nový pelíšek a spousta hraček, německý ovčák Aron, už jsme dobří kámoši a korela Jožan, ten se zatím nechce nechat ode mě chytit.

Musím dodržovat stejná pravidla jako tatínek.

Moje panička Irenka o mě říká, že jsem opička, že dělám vše po taťkovi, ale já se pořád ještě učím. Je pravda, že hrozně rád jezdím na výlety jako taťka. Už jsem byl i na Slovensku a také na výstavě v Českých Budějovicích a teď  7.8.2010 v Hostouni. Panička říká,  že má ze mě radost. Ještě to není ono, ale já to vypiluji, abych byl úspěšný alespoň jako tatík.

Ten nácvik na výstavu, je dost zabíračka. Já ráději, když jedeme na Hlubokou na procházku nebo na krysing do Myslkovic na hřiště. To je taková švanda, tam můžu lítat po celém hřišti a mám tam hodně kamarádů, hlavně fenky. Nejvíce se mi líbí Růženka.

Bonitace 27.3.2011 v Radotíně: 

o: Heřman Černá orchidej

m: Queen Elis Černá orchidej

- výška 23 cm

- váha 2,30 kg

-  skuz nůžkový, chybí 2x P1 v dolní čelisti a 2x M v horní čelisti

- nedělený hrudní znak

- řidčí srst na hlavě a zadních končetinách

- vystouplé kosti křížové

- pately 2/1